Wenger ka frikë se dy lojtarët e tij nuk do ta vazhdojnë kontratën!

wenger-2-690x380.jpg

Trajneri francez i Arsenalit, Arsene Wenger ka fol në konferencë për shtyp para ndeshje së Ligës së Kampionëve kundër Ludogorets,por një temë interesante ishte edhe për disa lojtarë që do ta vazhdojnë apo jo kontratën me “topgjinjtë” e sidomos për Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez.

“Besoj se nuk do të jetë çështja ekonomike problemi i tyre. Arsenali Lufton gjithmonë për titull të kampionit, porn ë një kampionat si ky vështirë qështë të përfundosh i pari.

Të bisedosh me lojtarët për kontrata të reja gjithmonë është e vështirë, e vetmja gjë që ka ndryshuar me kalimin e viteve është niveli i shpërblimit, por lojtarët gjithmonë duan pagë më të lartë për shkak se karriera e tyre zgjat rreth 10 vjet” ka thënë në fund Wenger.

Komentet
Top