Wenger: Këtë lojtar e dua në Arsenal

wenger-2-690x380.jpg

Arsene Wenger, menaxheri i Arsenalit, e ka pranuar se është i interesuar që ta transferoj yllin e Monacos, Kylian Mbappe

Mediat britanike kanë raportuar shumë herë se Arsenali po kërkon transferimin e yllit të ri të Moancos, Kylian Mbappe.

Tani këtë e ka konfirmuar edhe menaxher i skuadrës nga Emirstes, Arsen Wenger.

“Ai është një lojtar që kur të ngrihet në mëngjes mund të zgjedhë se ku dëshiron të shkojë”, tha Wenger

“Nuk ka shumë lojtarë që kanë këtë lloj fati, sepse ai është 18 vjeç dhe ka një tepih të kuq të hapur për të”, ka theksuar ai.

I pyetur nëse Arsenali e dëshiron transferimin e Mbappes, Wenger tha: “Unë besoj se askush nuk mund të thotë se nuk janë të interesuar për një lojtar të tillë”.

Përveç Arsenalit, interesim që ta transferoj yllin e ri të Francës ka shfaqur edhe Real Madridi e PSG.

Komentet
Top