Loading...

Wenger përplaset me Henry

auto_kjhlkj1457092583.jpg

Trajneri i Arsenal, Arsene Wenger ka thënë se legjenda e këtij klubi, Thierry Henry nuk është në pozitën e duhur për të matur zhgënjimin e tifozëve pas humbjes 1:2 nga Swansea City.

Wenger ka thënë se Henry gjykimet e tij i jep nga kolltukët më të mira në Emirates Stadium, raporton Gazeta Kosova Sot Online
“Thierry i ka opinionet e tij. Ai nuk e ka gjetur matësin se tifozët janë të mllefosur, sidomos kur bëhet fjalë për 60.000 veta”, ka thënë Wenger.

Këto deklarime të francezit kanë ardhur pasi bashkëkombësi i tij dhe ish-futbollisti të cilin e kishte transferuar në vitin 1999 nga Juventus në Arsenal.

Komentet

Leave a Reply

Top