Youtube lansoi Uptime, një aplikacion social eksperimental

0-115.jpg

Në përpjekje për ta shndërruar Youtube në një eksperiencë të një rrjeti social, një ekip nga inkubatori i Google, Area 120, lançoi aplikacionin Uptime.

I disponueshëm fillimisht në iOS, me aplikacionin përdoruesit mund të shohin video bashkë me miqtë. Ka një dizajn plot ngjyra dhe karakterizohet nga “reagimet” të inspiruara nga shërbimet live të Periscope dhe Facebook Live.

Gjatë kohës që shikoni një video, fotoja e profilit tuaj pluskon mbi ekran. Përdoruesit mund të komentojë dhe të postojnë emoji mbi videon. Këto reagime shfaqen për të gjithë ata që janë duke shikuar të njëjtën video.

Aplikacionet të ngjashme janë prezantuar në të kaluarën si YoutubeSocial, WeMesh, LiveLead, AirTime etj. Por avantazhi kryesor i Uptime është dizajni. Mund të kërkoni dhe shpërndani video të Youtube deri në Uptime, duke i bërë të dukshme edhe për të tjerët. Miqtë tuaj do të lajmërohen saherë që postoni.

Ajo që Uptime i mungon për momentin janë filtrat dhe kërkimi i videove sipas zhanrit. Gjithashtu do të ishte i dobishëm një seksion zbulimi për videot e ndara nga komuniteti.

Uptime aktualisht është i disponueshëm për të shkarkuar vetëm përmes një ftese./Pcworldalbanian

Komentet

0 thoughts on “Youtube lansoi Uptime, një aplikacion social eksperimental”

 1. prej publike says:

  Urime Urime Urime

 2. Loni says:

  Po PDSH-ja qe thoshte edhe me nje deputet do hy ne qeveri ku mbeti?! Apo deri ketu ishte misioni i saj, me cdo kusht te ulet pazari i negociatave. Bravo Menduh, mission completed! Vazhdojme ne qeveri te perbuzur!!!

 3. NA says:

  Ma OROSPIJA SE UDHEHEQESIT E BDI DERI TANI NUK KAM PA. E FLAKI NJE LUFTE DHE NJE POPULL PER INTERES PERSONAL. MILETI TE QOHET NE KAMBE. DEFINITIVISHHT

 4. bdisti says:

  Loni nuk ka kurni justifikim. Bdi e ka gabim dhe pik. U desh te bahet piqk nane si Lsdm. Populli i dha vote per prentimet, lene ate muhaber pazari , ky apo aj.

 5. dardan says:

  Per hajr !!!

 6. Xxx says:

  Loni keshtu e ka politika beju i zoti dhe mbaji premtimet . Zotnia i Juaj alia thonte se eshte LIS, MAL DHE SE KETA SKA KUSH I LEKUND.

 7. loni says:

  Nuk eshte aspak justifikim, pajtohem, por qasja e partise humbese i kontribuoji direkt kesaj ceshtje.
  Uroj qe kjo e sodit te jete mesim per ne- percaj e sundo-u deshmua cdohere si strategjia me e mire per te nenshtruar dike. Hajr!

 8. Loni says:

  Nuk dua te mbroj BDI-ne dhe Aline ne asnje menyre, betohem ne Zot. Por kur ne nuk merremi vesh mes veti, veshtire te merremi vesh me tjetrin. Kur partia humbese pret te dera, bile pas dere, me cdo ose pa asnje kusht te hyje ne qeveri, tjetri eshte mjaft i mencur per ta shfrytezuar. Poqese do te ishte interesi kombetar ne pyetje, ideja e Seles ishte varianti me i mire, jepja edhe ato 7 deputet partise fituese dhe jam i bindur se atehere shqiptaret do te benun qeverine si ata te dojne, ama…

 9. Mafis says:

  Kjo eshte kulmi i tradhetise dhe populli duhet ti kerkoje llogari Ali Ahmetit per te gjitha tradhetite qe i ka bere deri tash popullit, dhe tra vare ne shesh.
  Ku shkune gjithe ato premtime ku jane malet dhe lisat qe shkunden.
  Ma mer mendja se Ali Ahmeti do te perfundoje sikur GADAFI, Milloshevici, Causevski, etj

 10. Mafis says:

  Besoj se populli nuk duhet aspak me i lane rahat kta pisa te shytur, qe gjaku u eshte bere uje, tash po shifet se edhe luften per cka e kane bere per ta largu pi pushteti PDSHne ndersa ku mbeti gjaku i deshmoreve.

 11. Mafis says:

  Shkone mbas GRUEVSKIT si ajo meca kur done te mbarsohet.

 12. roki says:

  per menduh thacin: keshtu ngulen shkau njeher te ulen ne tryez,te percan me tjetrin dhe te le para dere si qen!.ju premtoj qe ali ametin dhe politiken e bdi i krahasoi me politiken me te keqe,me tradhetare dhe me gjakpirese per shqiptaret se cdo politik tjeter ne bot por loja e menduh thacit ke naive dhe nencmuesa per partin ton pdsh-krenare!.
  une nuk mundet ta kuptoij si mundet dikush ket parti krenare me kaq naivitet ta bjer ne pozit qe te bjer ne gjunj para shkaut kjo eshte shkalla me e ulet qe ra pdsh-ja se per liderin as qe eshte tragjike.tash me qen bure menduh thaci jep dorheqe dhe leshon vendin dikuj tjeter.

 13. dardan says:

  Nje dite pate nje shkrim 8 dikujt “BDI I KA SHITUR DRUJNT”
  Une u pergjigja keshtu “DRUNJT DHE GJETHET U SHITEN POR LISAT DO MBETEN”e kjo asht ajo qe na duhet te jemi LISA e mos te biem per toke. .

 14. tetova says:

  o roki a mund te dalesh pak per mejdani he ta qift kit pdshja nanen. Je tu fol prej inati se alia xhi ta ka qi ate familje ta nguli prap.

 15. NA says:

  Roki a mund te vish neser me ora 10 te dora te ta japim ni kafe dhe te na tregojsh cka ma tutje.

 16. xxx says:

  Ma qen se ti dhe alia jot se ban nana. Plas or mut . Se alia i ra ne gjunje Mijalkovit dhe gruevskit.

 17. Mafis says:

  Per PDSH do te vijne dite te mira mos shpejtoni se BDi u turperua dhe fundosi shiptaret duke i shitur per PESE pare pleqet thone per 5 denare.
  Kryesorja le ta shofin shiptaret se sa kane gabuar qe e kane votuar qe 12 vjete eshte talle me kombin tone.
  Tre jave dite Ali Ahmeti ka thene se na duhet presidenti koncensual, nuk duhet te votohet as njeri as tjetri ndersa mbas shpine votohet Pendarovski a e dine se sa i ka lidhe njerzit me kto fjale boshe sepse prej fillimit ka nise me tradheti kur e shiti Kalane ne Tetove dhe kur mbriti ne Prizren.

 18. Mafis says:

  Me te vertete BDI dhe Ali Ahmeti tash i ka “SHITUR DRUTE” doli ne shesh dhe ne siperfaqe e verteta si dhe dyftyresia.

 19. Mafis says:

  Gruevski jua preu krahet Shiptarise me ndihmen e Ali Ahmetit dhe BDIse, ku jane ata qe shkundin malet dhe lisat me sa duket kta i ( Shkundin BYTHET APO PYDHAT) e vete per pushtet.
  Jane ne gjendje edhe me (DREQIN E MALLKUAR) te bashkepunojne vetem te jene ne qeveri, por kesaj radhe kane deshtuar totalisht U DOLI KOPILI PER MEJDANI SEPSE PUPULLI NDRYSHE KA MENDUAR ni proverbe thote ” SA MA LART TE FLUTUROJSH AQ MA AFER BIJSH NE TOKE” kjo eshte ajo e BDIse qe i shet interesat kolektive per interesa te nje grupi te vogel, kriminel dhe hajdut

 20. roki says:

  ti ke te drejt te shajshe e ofendojsh une jo se une jam pdsh dhe kam edukat kurse rugacet si ti lejuan qe ali pedofili tju ngule ne menyren me primitive che me te leht ne bot te beri te ulesh ne sofren e gruvskit te beri per nje dite vella dhe pastaj si nje kurv te hodhe praj dhome keta jan ato que 12 her u ngulen si tij e do tjere zotri kjo e vertet te ben te turbulluar por pdsh ka njerez te edukuar e me stil qe nuk bejn si qen lehin e nuk kaqin,ti me kerkon mua ne mejdan pse?,pate shensen tende me bdi e shkaun pse humbe?,cfar mejdani kerkon ore tokmak i prishur?,hesht pash allahin se naj moret fetyren bashk me ali dreqin.

 21. tetova says:

  me te vertet ti je i semur. ti qe paraqitesh me lloj lloj emra. ska diagnoz per ty.

Top