Loading...

Zhduket një 24 vjeçar nga Tetova

tetova-2014.jpg

46 vjeçarja nga Reçica e Vogël e Tetovës, dje në stacionin policor në Tetovë ka paraqitur në polici se me 10 shkurt rreth orës 15:30 djali i saj 24 vjeçar ka dalë nga shtëpija dhe nuk është kthyer më. Ai me vete ka marrë pasaportën dhe poashtu posedon dokumente italie. Policia po merr masa për gjetjen e tij.Shqipmedia

Gostivar: Kapen disa të rinj me marihuanë

Të hënën rreth orës 22 e 15 minuta, policët nga stacioni policor në Gostivar, në rrugën “Nikolla Teslla” në këtë qytet kanë ndaluar një veturë “BMW” me targa të Gostivarit, e drejtuar nga A.S. (22) nga Gostivari, kurse si bashkudhëtarë kanë qenë edhe A.D. (21) nga Banjica e Poshtme dhe A.S. (23) nga Gostivari.

Gjatë kontrollimit të veturës, pas ulëses së bashkëudhëtarit është gjetur drogë narkotike-marihuanë. Gjatë kontrollimit, А.S. (23) u është kundërvënë policëve dhe ka refuzuar të futet në veturën zyrtare. Ai ka tentuar të arratiset dhe ia ka grisur këmishën njërit prej policëve, duke i shkaktuar edhe lëndim në dorën e majtë, transmeton Gazeta Lajm. Të tre janë arrestuar dhe janë mbajtur në Stacionin policor në Gostivar. Pas ndriçimit të plotë të rastit, policia paralajmëron parashtresa adekuate ndaj tyre.

Komentet
Top