Loading...

Zv/kryeministri Halili ngushëllon presidentin Erdogan

festim-halili-4.jpg

Në telegramën e ngushëllimit drejtuar Presidentit të Turqisë Z. Rexhep Taip Erdogan dhe Zëvendës kryeministrit Z. Numan Kurtulmush, zëvendës kryeministri Dr. Festim Halili, shprehu pikëllimin për sulmet e mbrëmshme në Stamboll ku theksoi se dënon rëndë këto akte dhe sulme që po shkaktojnë viktima anembanë botës duke mbetur të përkushtuar në luftën kundër terrorizmit si një goditje e rëndë kundër njerëzimit, shoqërisë dhe vlerave demokratike- civilizuese të botës së qytetëruar.

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media