Loading...

Zv/kryeministri i Qeverisë Festim Halili uron besimtarët për Ramazan

festim-halili-3.jpg

Më lejoni që të ju uroj muajin e begatisë, paqes, harmonisë dhe reflektimit pozitiv për shoqërinë, muajin e madhërishëm të Ramazanit. Lutjet tuaja u shndërrofshin në mirësi, dritë dhe mëshirë për besimtarët, familjet e juaja dhe kombin shqiptar.
Ky muaj karakterizohet me fitoren e nocioneve të dritës ndaj errësirës, dijes ndaj injorancës, pajtimit ndaj hidhërimit, dashurisë ndaj urrejtjes, sakrificës ndaj arrogancës dhe simbolizon rehabilitim të gjithë besimtarëve.

Dr. Festim Halili – Zv/kryeministër i Qeverisë

SIofa-3

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media