Loading...

ZYRTARE: Mayweather e injoron Khabibin, ja me kë do të përballet

ma-650x358.jpg

Nuk është Conor McGregor, nuk është Khabib Nurmagomedov dhe nuk është as Manny Pacquiao.
Lufta e ardhshme e Floyd Mayweather do ta vë përball kikbokserit japonez Tenshin Nasukawa në prag të Vitit të Ri.

Boksieri amerikan dëshiron të përballet me 20 vjeçarin japonez që ka 27 fitore në po aq përballje, përcjell “lajmi.net”.

Ishte emdnuar se Mayweather do të përballet me Khabibin, mirëpo ai ka ndryshuar tani mendje dhe dëshiron të përballet me Nasukawan.

Kikbokseri japonez është vetëm 20 vjeçar, por mënyra e luftës së tij, e ka mahnitur amerikanin.

Andaj, Mayweather do të përballet me të në prag të Vitit të Ri.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media