Sport Te rejat


Ekonomi

Maqedoni: Privilegje të njëjta për investitorët e huaj e ata vendorë

Maqedoni: Privilegje të njëjta për investitorët e huaj e ata vendorë

Njohësit e çështjeve ekonomike thonë se vendimi i Qeverisë për t’u ofruar kushte të njëjta si investitorëve të huaj, ashtu dhe atyre vendorë, paraqet një impuls të rëndësishëm për mëkëmbjen e …

Bulevard

SEKRETI / Si është e mundur që populli Hunza i Himalajeve, jetojnë mbi 150 vjet? Zbërthimi i sekreteve

SEKRETI / Si është e mundur që populli Hunza i Himalajeve, jetojnë mbi 150 vjet? Zbërthimi i sekreteve

Në debatin se cila dietë dhe stil jetese është rruga më e mirë për një shëndet më të mirë dhe jetëgjatësi më të madhe, nuk ka asnjë provë më të fortë se sa ajo e gjetur mes fisit Hunza në Himalaje. …

Show Biz

Brusha që ua pastron dhëmbët për dhjetë sekonda

Brusha që ua pastron dhëmbët për dhjetë sekonda

Sipas statistikave, ne i kalojmë 108 ditë të jetës duke i larë dhëmbët. Por, Amabrush synon që ta zvogëlojë këtë dhe ju as nuk keni pse ta lëvizni gishtin, shkruan gazeta britanike Metro. Kjo pajisje, …

Enca e quajti plehrë, aktori i njohur i humorit i ktheu këtë përgjigje

Enca e quajti plehrë, aktori i njohur i humorit i ktheu këtë përgjigje

Enca më në fund ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar, “Ciao” dhe tashmë po e shohim të shpërndarë në ccdo rrjet social. Përvecc miqve të saj dhe fansave të shumtë, “Ciao”-n e ka …

Top